Ameliyatsız Estetik

İple Yüz Germe (Silhouette Soft) Ankara

İple Yüz Germe Nedir?

Estetik cerrahisinde ki en önemli amaç iple yüz germe işlemini gerektirmeyecek ameliyat sayısını arttırmaktır. Bu amaç hızlı bir şekilde gerçekleştirilerek kişilerin korkuları azaltılıp daha estetik sonuçların elde edilmesi mümkün hale gelmektedir. Son 6-7 yıllık süreçte özellikle yüz estetiği konusunda oldukça gelişme kaydedilmiştir. İple yüz germe tekniği bu süreçte ciddi talep görmüştür.

İple yüz germe tedavisinde yüzün içine geçirilen ip yine yüzün içerisinde kalmaktadır. Bazı dönemlerde bu ipin erimemesi durumu ile karşı karşıya kalınır. Oluşacak risk ve sorunların tespit edilmesi pek mümkün olamayabilir. Bu sebeple bu tekniğin kullanılmasını pek önermiyorum ve bu konuda yanıldığımı ise hiç sanmıyorum.

Özellikle estetik alanında piyasaya her gün yeni bir uygulama ve cihaz girmektedir. Bu cihaz ve uygulamalar üstün özellikleri ile tanıtılırlar. Kullanılacak olan yönteme karar vermek kişinin kendi elindedir. Ben prensip olarak piyasaya yeni sürülen ve mekanizması aklıma yatmayan cihaz ve metotları kullanmam ve aynı zamanda kimseye önermem. Aynı yaklaşımı yüz (asma) askılama yönteminde de gösterdim ve zaman içerisinde yanılmadığıma şahit oldum.

Şimdi ise iple yüz germe için mekanizması mantıklı, teknolojik alt yapısı olan, hastaya zarar vermeden eriyebilen, amaçlanan sonuca uygun hastalarda rahatlıkla ulaşılabilen Silhouette Soft askı sütürlerini kullanıp önermekteyim.

Silhouette Soft konik iki taraftan çekmeye izin veren iplerin özellikleri:

  • Bu ipler vücut tarafından absorbe edilebilir yani emilebilir.
  • İçerik olarak polylactic acid (PLA) ve glicolic acid (GA) barındırırlar ve bu özellikleri sebebi ile dokudaki kollagen sentezini hızlandırırlar.
  • Asimetrik duruş ya da zaman içinde yer değiştirme ihtimali yoktur.
  • Etkileri ortalama olarak 2 yıldır. Vücuttan çıkarılmalarına gerek yoktur.

Ameliyatsız İple Yüz Germe, Asma

Bu İplerden faydalanılan alanlar aşağıdaki gibidir:

  • Yüz germe ameliyatlarında daha sık olmak üzere; iple yüz germe askılama ve yüz sıkılaştırma işlemlerinde,
  • Boyun germe operasyonlarında daha sık olmak üzere; gıdı bölgesinde cildin gerilmesi ve sıkılaştırılmasında,
  • Yanak kaldırma ve yanak asma uygulamalarında,
  • Kaş kaldırma uygulamalarında,
  • Boyun ve çene hattının belirginleştirilmesinde,
  • Burun tabanının daraltılması işlemlerinde
Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Biyolojik lifting aşısı / İnnea Aqua Uygulaması

Vücut ile ilgili uygulamalar da bulunmaktadır ancak bunlar henüz deneme aşamasında olduğu için güvenilirliğinin kesinleşmesi için zaman geçmesi gerekmektedir.

İple yüz germe işleminde lokal anestezi tercih edilir. İşlem klinikte gerçekleştirilir ve işlemin ardından 2-3 gün istirahat etmek gerekmektedir. Bu uygulama kesin sonuç elde etmez ancak yüz germe ameliyatının olma tarihini erteler. Sorun ne ise değerlendirmenin buna göre yapılması gerekir. Bunun içim kliniğimize gelerek muayene olmanız gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by