Estetik Cerrah Op. Dr. Orhan Murat Özdemir kimdir?

Ben Op. Dr. Orhan Murat Özdemir bir estetik cerrah olarak Ankara Çankaya’da ki adresimde 2006 Ocak ayından bugüne hizmet vermekteyim. Bu sayfada da size kısaca kendimi tanıtmaya çalışacağım. Ayrıca Ankara estetik cerrah tavsiyesi aramalarında size yön vermesi ve aklınıza takılan soruları sorabilmeniz için bu sayfayı hazırladım. 

Kısa öz geçmişim;

 • 1971 Ankara doğumluyum.
 • Tıp fakültesine başlayana kadar İzmir Bergama’da yaşadım.
 • 1988 yılında üniversite sınavıyla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandım ve 1996 yılında bitirdim.
 • 9 ay kadar Malatya Hekimhan Girmana köyünde çalıştım (Çok keyifliydi).
 • Sonrasında TUS sınavı ile Ankara Üniversitesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı’nda ihtisas yapmaya hak kazandım ve 2002 yılında estetik cerrah oldum.
 • Mecburi hizmet kapsamında Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi de estetik cerrah olarak ilk görev yerimdi.
 • 2006 yılı Ocak ayında devletten istifa ederek Ankara’da özel muayenehanemi açarak özel çalışmaya başladım. O gün bugün Ankara estetik cerrah olarak Uğur Mumcu caddesinde ki muayenehanemde hastalarımı kabul ediyorum.
estetik cerrah orhan murat özdemir

Bir estetik cerrah olarak kişiye özel olması gerektiğini düşündüğüm estetik cerrahi pratiği ile ilgili hastaya yaklaşımım şöyledir;

Özellikle Ankara estetik cerrah olarak hastalarımla kendimi onların yerine koyarak yaklaştığımı, sonucunun hastamı tatmin etmeyeceği bir işlemi önermeyeceğimi, her hastama istediği her işlemi yapmayacağımı anlatabildiğim bir ilişki kurarım. Kısacası size, sizin gibi düşünmeye çalışarak yaklaşırım ve görüşmemiz boyunca tüm dikkatimi size vererek ne istediğinizi anlamaya çalışır ve varsa yapabileceklerimi yapmak için elimden gelen gayreti gösteririm. 

Videoyu oynat

Sizin isteklerinizin benim yapabileceklerimi aşması halinde veya uygun görmezsem size yardımcı olamayacağımı da net bir şekilde anlatırım.

Ankara Estetik cerrah olarak internette ve sosyal medyada ki sorumluluğumun farkında olduğunu düşünüyorum. Amacım bu mecralarda bilgi vermek pazarlama yapmak değil.

Bana Ankara estetik cerrah tavsiyesi aramasıyla ulaşmanızı sağlayan bu internet sitesi hakkında;

Klinikte hastalarımla yaptığım görüşmelerde anlattığım hastaya özel cerrahi veya cerrahi olmayan önerilerimi bu internet sitesinde genel bilgiler olarak sunmaya çalıştım. Her sayfayı kendi ağzımdan konuşuyormuşum gibi yazmaya çalıştım. Kliniğe randevu alarak görüşmeye gelirseniz sizin özelinizde size uygun yaklaşımı birlikte yüz yüze konuşarak kararlaştırabiliriz. 

Op. Dr. Orhan Murat Özdemir estetik cerrahi kliniği
Klinik olarak güler yüzle sizleri bekliyoruz

Ankara Estetik cerrahi de bir kişiye uygulanacak işlemin o kişinin özelinde olması, çözüm ve iyileşme süreçlerinin farklılıklar göstermesi nedeniyle müdahale öncesinde hasta iyi bilgilendirilmeli, estetik cerrahi işlem (ameliyat veya ameliyatsız estetik müdahale) kişiye özel planlanmalı ve takip süreci iyi yönetilmelidir. Estetik cerrahi işlemler hakkında doğru bilinen yanlışlar gibi, yapmadığım estetik ameliyatlar gibi, estetik ameliyatlar neden pahalıdır gibi çok sayıda da ilginizi çekebilecek sayfalardan detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Op. Dr. Orhan Murat Özdemir kliniğinin kısa hikayesi

2 Ocak 2006 da Uğur Mumcu Caddesi 14 numarada uzmanlık konum olan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi hakkında muaynehane olarak hizmet vermeye başladık. Sonra ülkemizde yayınlanan bir yönetmelik ile Güzellik Merkezi olmamız gerekti ve biz de ArtPlast Güzellik Merkezi olduk. Aradan bir süre daha geçince bu yönetmelik kaldırıldı ve Poliklinik olun dendi.

Estetik Cerrah Op. Dr. Orhan Murat Özdemir Ekibi
Ekibimiz Sema Sayın, Hülya Kaya, Pınar Başman, Sevil Sayın

Bizde ArtPlast Polikliniği olarak çalışmaya başladık. Sonra tekrar muayenehaneye dönerek çalışmalarımızı sürdürmeye devam ettik. Bu sefer ArtPlast adını muayenehanelerin ismi olamayacağı için kullanmamıza izin verilmedi. Tüm bu süreçte hep tek hekim olarak hep en iyi olduğunu düşündüğümüz aynı hizmetleri verdik. Sadece tabelalarımız değişti.

Kısacası Ankara’da ünlü estetik cerrahları arama listelerinde pek yer bulamasak da Ankara estetik cerrahi alanında Ankara’nın en eski kliniklerinden biri olarak aynı adreste işimizi devam ettirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Ankara Estetik cerrah Op. Dr. Orhan Murat Özdemir ve ekip olarak amacımız;

Hastalarımızın beklentileri ile ameliyatsız ve ameliyatlı operasyonlar sonucunda elde edebileceklerimizi örtüştürerek sağlıklı ve doğal olan yüz ve vücut oranlarına ulaşmayı sağlayacak işlemler yapmaktır. Kliniğimizde kullandığımız tıbbi malzemeler ve ilaçlar konusunda aşırı titiz bir yaklaşımımız bulunmakta, kendini kanıtlamış dünya markalarıyla çalışmaktayız, pazarlaması yeni yapılan ürünlerin dünya ve Türkiye’de bilimsel klinik çalışmalardaki performanslarına bakarak, yeni tedavilerin etki ve yan etkilerinden emin olmadan kliniğimizde kullanmayı tercih etmiyoruz.

orhan murat özdemir

Botoks, dolgu, cilt gençleştirme uygulamaları ve ameliyatlar için tüm estetik işlemlerin kişiye özel planlanması ve uygulanmasının önemini biliyor ve hastalarımıza bu şekilde yaklaşıyoruz.

Ulusal ve Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış yayın listem;

Bu yayınlar asistanlık döneminde yaptığımız çalışmalardır. Özel hekimlik ve muaynehaneciliği seçince yayın yazmaya pek vaktim olmadı. Hastalarla yaptığım görüşmelerde, internet sitemde ve  youtube kanalımda olabildiğince tecrübelerimi aktarmaya çalışıyorum.

Ulusal Dergiler

1999

 • Özakpınar HR., Demirseren ME., Can Z., Özdemir OM., Gökrem S., Sevin K. “Maksillo-Fasiyal Travma Olgularında Üç Boyutlu Tomografi Uygulamaları. XXI. Ulusal Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kongresi, Kuşadası, 30 Eylül-3 Ekim, 1999

2000

 • Demirseren ME., Gökrem S., Katırcıoğlu A., Özdemir OM., Özakpınar HR., Serel S., Can Z., Emiroğlu M., “Trokanterik Defektlerin Onarımı için Yeni bir Tensor Fasiya Lata Modifikasyonu: “Hatchet” Şekilli Muskülo-Kütan Tensor Fasiya Lata Flebi,” XXII. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, İzmir, 27 Eylül-1 Ekim, 2000
 • Demirseren ME., Özdemir OM., Can Z., Pektaş Ö., Gültan SM., “Bukkal Mukoza Fleplerinin Kullanımı ile Bilateral Oral Kommissüroplasti,” Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dergisi, 22(1), 61-64(2000)

2001

 • Demirsesren ME, Gökrem S, Özdemir OM, Can Z., “The Use of Ulnar Flap for Coverage of Dorsal Hand Skin Defect,” Journal of ankara medical School, 2(2),161-166, (2001)
 • Katırcıoğlu A, Gökrem S, Özdemir OM, Özakpınar HR, Serel S, Can Z., “Redüksizyonsuz Anterior Disk Dislokasyonlu Hastalara Tedavi Yaklaşımlarımız” Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Mecmuası, 54(4), 237-245,(2001)
 • Katırcıoğlu A, Gökrem S, Özdemir OM, Özakpınar HR, Ersoy A., Can Z., Emiroğlu M.“Alt dudak defektlerinin rekonstrüksiyonu: 43 olgunun değerlendirilmesi”, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Mecmuası, 54(3), 345-356, (2001)

2002

 • Gökrem S., Özdemir O.M., Katircıoğlı A., Şen Z., Ersoy A., Can Z., Emiroğlu M., Gültan S., “ A Rare Craniofacial Cleft: Tessier No. 7: A Retrospective Analysıs”, Journal of nkara medical School, 24(2), 63-68(2002)

2004

 • Özdemir O.M., Serel S., Görkem S., Katırcıoğlu A., Can Z., Serin S. “Serbest prefabrike poröz polietilen implant flebi ile üç boyutlu doku rekonstrüksiyonu modeli”, Ulusal Travma Dergisi, 10(2), 75-82, (2004)

Uluslararası dergiler

 • Gökrem S., Özdemir O.M., Demirseren M.E, Can Z., Katırcıoğlu A., “Modification of the Skoog Principle of Digital Flap Interposition With a New Technique of Web Space Reconstruction,” Plastic and Reconstructive Surgery, 107(4), 1075, (2001)
 • Demirseren M.E., Gökrem S., Özdemir O.M., Katircioğlu A., Can Z., Serel S.,“ Hatchet Shaped Tensor Fascia Lata Musculocutaneous Flap for the Covarage of Thochanteric Pressure Sores: A New Modification,” Annals of Plastic Surgery, 50(3), (2003)
 • Görkem S., Özdemir O.M., Demirseren M.E., Katırcıoğlu A., Can Z., Sevin K., “Correction of a mild breast contracture with a new technique: V-Y-Z Plasty”, European Journal of Plastic Surgery, 26, 255-257, (2003)

Poster ve Sunumlar

1999-2000

 • Demirseren M.E., Emiroğlu M., Gökrem S., Özdemir O.M., Katırcıoğlu A., Sevin K. Deneysel Amaçlı “Free” Flep Çalışmalarında Ven Anastomozunu Kolaylaştırıcı Yeni Bir Teknik. 21. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 3 Ekim 1999 (Prezentasyon).
 • Demirseren M.E, , Gökrem S, Katırcıoğlu A, Özdemir O.M., Özakpınar H.R, Serel S, Can Z, Emiroğlu M. Trokanterik Defektlerin Onarımı İçin Yeni Bir Tensorfasialata Modifikasyonu: “Hatchet” Şekilli Muskulokutan Tensorfasialata Flebi. 22. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 1 Ekim 2000 (Prezentasyon).
 • Gökrem S, Özdemir O.M., Katırcıoğlu A, Demirseren M.E, Özakpınar H.R, Ersoy A, Can Z, Emiroğlu M. Orta Dereceli Meme Kontraktürlerinin Onarımlarında Yeni Bir Teknik: “V-Y-Z Plasty”. 22. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 28 Eylül – 1 Ekim 2000 (Poster).
 • Gökrem S, Katırcıoğlu A, Özdemir O.M., Demirseren M.E, Can Z, Saeedi M.A, Emiroğlu M. İç Kantus Defektlerinin Onarımında Yeni Bir Yöntem: Dorsal Nazal Ada Muskulokutan V-Y İlerletme Flebi. 22. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 28 Eylül – 1 Ekim 2000 (Poster).
 • Katırcıoğlu A, , Can Z, Gökrem S, Özdemir O.M., Özakpınar H.R, Şen Z. Redüksiyonsuz Anterior Disk Deplasmanlı Hastalara Tedavi Yaklaşımlarımız. 22. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 28 Eylül – 1 Ekim 2000 (Poster).
 • Gökrem S, Demirseren M.E, Özdemir O.M., Katırcıoğlu A, Özakpınar H.R, Can Z, Emiroğlu M. Ada Posterior “Thigh” Flap İle Perineal Dekübit Onarımı: Olgu Bildirimi. 22. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 28 Eylül – 1 Ekim 2000 (Poster).
 • Gökrem S., Demirseren M.E., Özdemir O.M., Katırcıoğlu A., Can Z., Emiroğlu M. Nadir Görülen Bir Fasial Yarık: Tessier 7: Olgu Bildirimi. 22. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 28 Eylül – 1 Ekim 2000 (Poster).

2001

 • Özdemir O.M., Katırcıoğlu A., Gökrem S., Özakpınar R., Şen Z., Can Z.,Yormuk E. Klinik Dekübit Olgularımızın Geçmişe Dönük İncelenmesi. 23. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 27 – 30 Eylül 2001 (Poster).
 • Gökrem S., Katırcıoğlu A., Özdemir O.M., Özakpınar H.R., Demirseren M.E, Can Z., Emiroğlu M. Topuk Defektlerinin Onarımında Lateral Kalkaneal Ada Flebinin Kullanımı. 23. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 27 – 30 Eylül 2001 (Poster).
 • Saeedi M.A., Gökrem S., Katırcıoğlu A., Özdemir O.M., Özakpınar H.R., Can Z., Emiroğlu M., Yormuk E. Fibrin Yapıştırıcı Kullanılarak Kıkırdak Dokusu Üretimi. 23. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 27 – 30 Eylül 2001 (Poster).
 • Gökrem S., Özakpınar H.R., Özdemir O.M., Katırcıoğlu A., Demirseren M.E., Can Z, Yormuk E. Skoog’un Dijital Flep İnterpozisyonu Prensibi İle Yeni Bir “Web Space” Onarım Yönteminin Kullanımı. 23. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 27 – 30 Eylül 2001 (Poster).
 • Özakpınar H.R., Gökrem S., Katırcıoğlu A., Özdemir O.M., Serel S., Can Z., Yormuk E. Ağız Köşesinde Yerleşik Bir Noma Olgusunda Rekonstrüksiyon Deneyimimiz. 23. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 27 – 30 Eylül 2001 (Poster).
 • Gökrem S., Katırcıoğlu A., Özakpınar H.R., Özdemir O.M., Şen Z., Emiroğlu M., Gültan S. Yanığa Sekonder Üst Ekstremite Deformitelerinin Onarımında Klinik Deneyimlerimiz. 23. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 27 – 30 Eylül 2001 (Poster).

2002

 • Özdemir O.M., Katırcıoğlu A., Gökrem S., Ersoy A., Şen Z., Serel S., Can Z., Yormuk E. Sebest Prefabrike Poröz Polietilen İmplant Flebi ile Ortotopik Üç Boyutlu Doku Rekonstrüksiyonu Modeli. 24. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 18 – 20 Ekim 2002 (Poster).
 • Katırcıoğlu A., Gökrem S., Özdemir O.M., Şen Z., Serel S., Ersoy A., Emiroğlu M., Can Z. Nörokutan Pediküllü Ada Fleplerde Geciktirme İşleminin (Delay) Etkilerinin Araştırılması. 24. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 18 – 20 Ekim 2002 (Poster).
 • Katırcıoğlu A., Şen Z., Gökrem S., Özdemir O.M., Serel S., Ersoy A., Can Z., Yormuk E. Bir Linear Form Skleroderma Olgusu ve Tedavisi.24. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, 18 – 20 Ekim 2002 (Poster).
Başa dön tuşu
Call Now Button0312 448 23 61