Göz Altı Işık Dolgusu
Stacks Image 557

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı bölgesi yüzümüzdeki en hassas bölgelerdendir. Gün içinde renk değişiklikleriyle yorgunluğumuzu ele verebilir. Bazen de bu durum yapısal ve genetik olarak renklidir ve sürekli çevremizden yorgun olduğumuza dair geri dönüşler alırız.

Bazı insanlarda bu bölge çukurdur ve ne yaparlarsa yapsınlar yorgun görüntüden kurtulamazlar. Bazende bu bölge de torbalanmalar olur ve akşamdan kalma görüntüsü hiç geçmez. Kısacası göz altı bölgesi yüzün zindelik ve sağlık bölgesidir. Bu kadar önemli olduğu için göz altı kremleri üretilmiştir.

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Morlukları

Göz makyajında göz altının ayrı bir önemi vardır. Göz altı cildi çok incedir ve altındaki tüm yapılardan etkilenir. Bu bölgenin hacim problemleri, renk problemleri, kırışıklıkları, çizgilenmeleri, torbalanmaları hepsi ayrı ayrı değerlendirilmeli ve probleme yönelik çözümler üretilmelidir. Göz altı renk problemleri için göz altı morluğu ile ilgili bölümü okuyabilirsiniz.

Göz Altı kırışıklıklarının tedavisi

Göz altı kırışıklıklarının giderilmesi ve azaltılması ayrıca torbalanmaları için göz kapağı estetiği (blefaroplasti) bölümünü okuyabilirsiniz. Göz altı hacim problemlerinin tedavisinde ise bio-expander denilen; çok ince yapılı, içinde saf ve çapraz bağlı hyaluronik asitin birlikte bulunduğu dolgu çeşidi çok uygundur. Bu bölgenin özelliği yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkışını gösteren nazo-okuler sulkus denilen göz iç kısmından yanağa uzanan çukurun 30 yaşından sonra belirgin hale gelmeye başlamasıdır. Bu çukur göz çevresinde ki hafif çukurun yer çekimi etkisiyle aşağıya dönmesiyle oluşur. Yorgun, yaşından büyük görünmenin genellikle nedeni bu çukurun belirginliğidir.

Yüz germe ve orta yüz gençleştirme ameliyatlarında bu çukurun giderilmesi şarttır. Ancak genç yaşlarda da olabilen bu problemin tedavisi her zaman yüz germe değildir. O nedenle de bu bölgeye hacim ilave edilmesi gerekir. Bio-expander uygulamasıyla buradaki problem fazla bir zahmete girmeden rahatlıkla düzeltilebilmektedir.

Göz altı dolgusu veya ışık dolgusu diye tanımlanan işlem bu bölgenin krem veya iğne ile(pek tercih edilmez) uyuşturulmasından sonra kanül kullanarak yapılmalıdır. Cilt altı seviyelere değişik katmanlara yapılır ve hacim sorunu rahatlıkla çözülür. İşlemden sonra birkaç gün hafif şişlik normaldir. 10 gün sonra ki kontrolünüzde gerekiyorsa ek dozlar gerekli olabilir. Amaç yeterince yapmak, fazla yapmamaktır.

Göz altı hyaluronik asit dolgusunun kalıcılığı genellikle bir yıldan fazladır ve istenildiği zaman tekrar edilebilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulamaları

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR
Uğur Mumcu Cad. No: 14/3 G.O.P.
Çankaya / ANKARA

Telefon : 0090 (312) 4482361
Mobil : 0090 (533) 5693103
E-posta : info@artplastestetik.com


2019 © Copyright ,Orhan Murat ÖZDEMİR | Tüm hakları saklıdır.

Powered by Infoart Consulting | www.infoart.com.tr