Gençlik Aşısı (IAL Sistem)
Stacks Image 557

Gençlik Aşısı (IAL Sistem)

IAL Sistem adı verilen ve % 100 saf hyalüronik asit kullanarak oluşturulan bu gençlik aşısı minik aşılar şeklinde yapılıyor ve cildin kendi kendini onaran, nem ve esneklik sağlayan, sıkılaştıran hücreleri çalışmaya başlatıyor. Böylece 2 – 5 günden sonra ciltte canlılık, parlaklık, kırışıklıklarda hafifleme ve gerginlik sağlıyor.

Gençlik aşısı (IAL Sistem) bir kerede özellikle sorun olan bölgelere uygulanıyor. Alkol, sigara, akne, güneş ve solaryumdan dolayı zarar görmüş ciltlerde diğer tedavilere tamamlayıcı uygulama olarak da kullanılıyor. Avrupa ve Amerika’dabeş yılı aşkın bir süredir kullanılıyor ve gayet yüz güldürücü sonuçlar alınıyor.

Vücudun en önemli yapı taşlarından biri olan Hyalüronik asit özellikle kan damarlarında, iç organlarda, cilt içinde(dermis) ve eklemlerde bulunmaktadır. Hyalüronik asit bağ dokusunun ana yapı maddesidir ve cilde canlılığını, parlaklığını, nemini, tonusunu, gerginliğini veren hücre matriksini oluşturur. Ciltte yaşlanma süreci özellikle Hyalüronik asidin 25-30′lu yaşlardan sonra azalması nedeniyle hız kazanmaktadır. Böylece cilt Hyalüronik asit miktarının azalmasıyla canlılığını, parlaklığını, esnekliğini kaybetmeye başlar. Gençlik aşısı içinde ki Hyalüronik asit aynı cilt içinde bulunduğu gibi saf haldedir. Dışarıdan verilecek saf hyalüronik asit cildin savunma sistemini artırır ve yaşlanma sürecini yavaşlatacaktır. IAL Sistem yani gençlik aşısı da bunu konuda devreye girer.

IAL Sistem

Hyalüronik Asit estetik işlemlerde özellikle dolgu amaçlı kullanılmaktadır. Dolgular arasında en güvenilir maddedir. Gençlik aşısının dolgudan farkı saf halde olması, dermisde yayılması, kitle etkisi oluşturmaması ve asıl görevi olan su tutma özelliği ile cildin canlanmasını sağlamasıdır. Cildin yaşlanma sürecini gerileterek daha genç ve sağlıklı bir görünüme neden olur. Gençlik aşısı yabancı molekül içermeyen saf halde hyalüronik asit bulundurur ve dolguların ömürlerini uzatmak için kullanılan çapraz bağları yoktur.

IAL Sistem; 20 yaşının üzerinde tüm cilt tiplerine uygulanabilen, enjeksiyona bağlı hafif morluk dışında hiçbir reaksiyona sebep vermeyen, cildin içinde ki hyaluronik asit ile aynı molekül yapısında olan güvenli bir maddedir. Yüzde, boyunda, dekoltede ve ellerde görülen kuruluğa bağlı sorunların çözülmesinde sıklıkla uygulanan ve önemli etkileri olan bir yapısı vardır. En önemli kullanım alanı Anti-aging uygulamalarıdır ve hem önleyici hem de tamamlayıcı bir anti-aging tedavisidir.

IAL Sistem içinde ki Hyalüronik asit saf bir moleküldür ve cildin ihtiyacı olduğu için hemen absorbe edilir yani cilt tarafından hızla emilir.

Gençlik aşısı uygulamalarının standart bir protokolü yoktur, tamamıyla doktorun hastanın ihtiyacı karşısındaki oluşturacağı tedavi protokolüne göre uygulanmaktadır. İşlem iğnelerle cildin alt tabakası yani dermis içine verilecek saf hyaluronik asit uygulamasıdır. O nedenle hasta işlem sırasında rahatsızlık hissetmesin diye 30-45 dakika uyuşturucu kremle bekletildikten sonra enjeksiyon yapılır. Uygulama günü uygulama bölgesinde hafif şişlikler, kızarıklıklar ve nadiren morluklar görülebilir. Bu rahatsız edici görüntü 2-5 gün sürebilir. Saf hyaluronik asidin yani gençlik aşısının etkisini de hastalar yine 2-5 gün içinde canlılık, parlaklık şeklinde görmeye başlarlar. Bazı durumlarda özellikle cildi aşırı kuru olan hastalarımızın ağızdan da hyaluronik asit tabletler kullanması önerilebilir.

İkinci günden sonra ciltte nem miktarının arttığı, cildin tonusunun daha sağlıklı bir konuma geldiği gözlenebilir. Gençlik aşısının bilinen bir yan etkisi yoktur. Ancak enjeksiyona bağlı çok ufak kızarıklık, eritem gibi geçici sıkıntılarla karşılaşılabilir. Bir tek iğnelere aşırı hassasiyeti olan (Ucuz metal allerjisi – Nikel allerjisi) kişilerde uygulanmaz.

İşlem sonrası dönemde önerilen bol su tüketimi ve varsa tütün ile alkol tüketiminin mümkünse azaltılması, güneş koruyucu kremler kullanılması başlıca dikkat edilecek hususlardır.

Gençlik Aşısı

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR
Uğur Mumcu Cad. No: 14/3 G.O.P.
Çankaya / ANKARA

Telefon : 0090 (312) 4482361
Mobil : 0090 (533) 5693103
E-posta : info@artplastestetik.com


2019 © Copyright ,Orhan Murat ÖZDEMİR | Tüm hakları saklıdır.

Powered by Infoart Consulting | www.infoart.com.tr