Ekstra yazılar

Estetik ameliyat fiyatları pahalı mıdır?

Estetik ameliyat fiyatları; SSK gibi devlet kurumları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ödemez. O nedenle de hasta istediği ameliyat ile ilgili tüm masrafları cebinden ödemek zorunda kalır. Sağlık sigortası sahibi olup sağlık giderlerinin sigorta ve devlet tarafından ödeniyor olması kolaylığına alışmış insanlara; doğal olarak estetik işlemler veya operasyonlar pahalı gelmektedir.

 • Yaşadığınız şehre bağlı faktörler

Ülkemiz giderek dünyanın ve avrupanın gözde sağlık merkezlerinden, estetik ameliyat merkezlerinde biri olma yolunda güvenli adımlarla ilerlemektedir. Bu devlet tarafından da desteklenen bir politikadır. İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya gibi merkezler ön plana çıkmaktadır. Şehirlerin büyüklüğü, yoğunluğu, yaşam şartları estetik ameliyat fiyatlarının artmasında doğrudan rolü olan faktörlerin başında gelmektedir.

 • Doktorunuza bağlı faktörler

Doktorunuzun tecrübesi, yaptığı işe olan saygısı, size ameliyatınız ve sonrasında sunacağı sonuç ve bakım hizmetleri estetik ameliyat fiyatlarının en önemli belirleyici faktörüdür.

 • Ameliyatınıza bağlı faktörler

  • Estetik ameliyatın süresi, ameliyatın zorluğu,
  • Ameliyat sonrası hastanede yatış süresi,
  • Ameliyatta kullanılan cerrahi malzemelerin yenilenme süreleri,
  • Ameliyatta sizin için kullanılacak tek kullanımlık malzemeler,
  • Doktorunuzun bu konuda aldığı ekstra eğitimler,
  • Korseler, bandajlar, pansuman malzemeleri,
  • Yoğun bakım ihtiyacı olma ihtimali,
  • Ameliyat ortamının optimum olabilmesi için ışıklar, fotoğraf, video kayıt sistemleri 
 • Ameliyatınızın gerçekleştirileceği hastaneye bağlı faktörler

Özel hastaneler ameliyathanelerini biz dışardan gelen hekimlere ameliyat süresi boyunca kiralarlar. Hastalarımızı kabul eder, tetkiklerini yaparlar, anestezi uzmanlarının kontrolünde ameliyatınızı gerçekleştirmemizi sağlarlar. Sizin ve refakatçinizin de hastanede özel bir odada bizim sizi taburcu edene kadar konaklamanızı ve hemşire bakımınız sağlarlar. Bu bedeller de hastanenin imkanlarına göre artış gösteren önemli giderlerdendir. 

Ortalama estetik ameliyat fiyatları

Burun estetiği ameliyatı hem plastik cerrahlar hem de KBB uzmanları tarafından gerçekleştirilen bir ameliyattır. Devlet hastanelerinde veya özel hastanelerde ameliyatınızı bir KBB uzmanı yaparsa sağlık sorunu olduğunu belirtir. Böylece (Estetik ameliyat farkını sizden belki tahsil ederek) çok daha cüz’i bir rakama ameliyatınızı gerçekleştirir. Ancak aynı ameliyatı bir Plastik cerrah yaparsa o zaman; devlette, sigorta şirketiniz de bu ameliyat ile ilgili ödeme yapmaz. Ayrıca siz benim gibi sadece özel çalışan bir hekime ameliyat olmak isterseniz de aynı şey olur. O zaman da yine sosyal güvenceniz maalesef solunum sorununuzu çözsek de sigortanız devreye girmez.

burun estetiği öncesi

Burun ameliyatları;

  • Burun ucu estetiği,
  • Rinoplasti (Estetik burun ameliyatı),
  • Septorinoplasti (Estetik ve sağlık sorunu için müdahale birlikte gerçekleştirilir),
  • Revizyon rinoplasti (Daha önce bir veya daha fazla burun ameliyatı geçirmiş kişilere yapılan cerrahi müdahalelerdir),
  • Burun kanatlarının asimetrileri gibi bir çok değişik şekil ve ihtiyaç için planlanabildiğinden mutlaka bir doktor muayenesi sonrası netleşecek bir konudur.
Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Jalupro V lift Super Hydro

Burun estetiği ameliyatı çok uzun bir eğitim ister. Uzman olmak yetmez. Daha iyi sonuçlar elde edebilmek için doktorunuzun; sürekli kendini yenilemesi, yayınları takip etmesi, kongre ve toplantılara katılması ve ameliyat sayısını artırması gerekir. Ayrıca cerrahi aletlerinin (burun estetiği alet seti çok kalabalık ve çok pahalı bir takımdır) hepsinin sık bakımları yapılır ve sıklıkla yenilenir. Bu durum da estetik ameliyat fiyatları konusunu doğrudan etkiler.

estetik ameliyat fiyatları

Göğüs estetiği ameliyatları bildiğiniz gibi çok çeşitlidir ve bazen her iki meme için bile farklı teknikler gerekir. O nedenle mutlaka bir plastik cerrah tarafından muayene olduktan sonra, ne yapılacağına karar verilmelidir.

Göğüs estetiği ameliyatları;

silikon meme ameliyatı fiyatları

Göğüs estetiği ücretlerinde en önemli masraf kalemi kullanılacak silikon meme protezleridir. İleri teknolojik ürünler olan, ülkemizde üretilmeyen, euro, dolar cinsinden sürekli fiyatları artan ve en iyisinin kullanılması gereken bir malzemedir. Mentor, Motiva, Polytech marka silikon meme protezleri bugün lider markalardır. Damla, ergonomix, yuvarlak gibi şekil farkları, polyüretan, smooth, texture, silktouch gibi yüzey farkları, yüksek, alçak, düşük gibi profil yükseklik farkları, %70 – %100 ve daha fazla doluluk oranları gibi hastaya uygun protezin planlanması gibi etkenler de bulunmaktadır.

 • Diğer estetik ameliyat fiyatları

Yukarıda sadece burun ve meme estetiği ameliyatlarından ve kısmen de fiyatlandırmalarının nelere bağlı olduğunu anlatmaya çalıştım. Estetik cerrahi çok geniş bir alan olduğundan her bir ameliyatın fiyat bilgisi detaylarını burada anlatmayacağım. Ancak bu sitede bahsettiğim konu başlıklarının altlarında istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Yüz germe ameliyatından, göz kapağı estetiğine, karın germe ameliyatından sırt germe, liposuction gibi ameliyatlara kadar daha bir çok estetik ameliyatta özel cihaz kullanımlarına, özel malzemelere ve korse gibi faktörlere bağlı ücret planlamaları ve farkları oluşmaktadır.

Unutulmaması gereken en önemli konu ise; Sizlerin en iyi sonuca ulaşmak isteğiniz gibi biz doktorlarında müdahale ettiğimiz her hasta da en iyi sonuca ulaşmak isteriz. O nedenle biz çok çalışıyor ve araştırıyoruz. Sizde ameliyatınız sonrasında doktorunuzun önerilerine harfiyen uyarsanız her şeyin istenildiği, planlandığı gibi olma ihtimali yükselir. Para o zaman ikinci planda kalacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 448 23 61