Covid-19

Pandemi de estetik ameliyat olunur mu?

Ülkemizin ve dünyanın etkisi altından henüz bir türlü kurtulamadığı Corona virüs salgını halen şiddetini azaltsa da devam etmektedir. Türkiye de diğer neredeyse tüm dünya ülkeleri gibi pandemi sürecinden en az etkilenmek için birçok tedbir almıştır. Sağlık bakanlığımız ve bilim kurulunun önderliğinde yürütülen ve yönlendirilen bu önlemler silsilesi Haziran ayı ile birlikte normalleşme süreci adı altında aslında hepimizin ne kadar süreceğini de bilemediğimiz yeni bir döneme girmiştir. Pandemi de estetik ameliyatlar son zamanlarda haber konusu dahi olmuş ve aşağıda sayacağım önlemler ile burun estetiği ve göğüs estetiği gibi diğer estetik ameliyatlar da devam etmektedir.

Videoyu oynat

Pandemi döneminde kliniğimize gelecek hastalarımız için aldığımız tedbirleri video da izleyebilirsiniz.

 • Klinik olarak 15 Mart 2020 günü sonrasında mevcut tüm klinik içi ve cerrahi randevularımızı iptal ederek kliniğimizi ve faaliyetlerimizi durdurduk.
 • Mayıs ayı ile birlikte sadece kliniğimizi açarak kısa çalışma ve aralıklı randevular ile yeniden tanımlanan alınabilecek tüm tedbirlerle çalışmaya başladık.
Videoyu oynat
 • Haziran ayı sonuna kadar da estetik ameliyatlarımızı erteledik.
 • Halen 12:00 ile 17:00 saatleri arasında sınırlı hasta kabul ediyoruz.
 • Hastalarımızın randevu ile HES Kodlarını beyan etmelerini isteyerek, sosyal mesafeye uyarak, maske ve ateş ölçümü şartıyla muayene ve görüşmelerini gerçekleştiriyoruz.
 • Bu konuda klinik içi uygulamalarımız ve tedbirlerimizi anlattığım https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/covid-19/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Pandemi de burun estetiği ameliyatı
Estetik ameliyatlar keyfe keder ameliyatlardır ve mutlaka olunması gereken ameliyatlar değildir......... En iyi sonuç en doğru zamanlarda yapılan işlemlerle alınmıştır.
Estetik Cerrah Op. Dr. Orhan Murat Özdemir
Orhan Murat Özdemir
Estetik Cerrah

Herhangi bir aceleniz yoksa estetik ameliyatlarınızı ertelemenizi öneririm.

Estetik ameliyatlara ne zaman ve ne koşulda başlayacağız?

Bu konu özellikle Mayıs ve Haziran ayının tartışmalarındandı ve Sağlık Bakanlığı ise Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin uyarıları doğrultusunda hareket ederek Haziran ayı sonuna kadar genel anestezi ile hastane ortamında estetik ameliyat yapmadık.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Covid-19 tedbirler

Bize tavsiye edilen detaylara, genelgelere uymaya ve bu konuda doğru olduğunu düşündüğümüz yaklaşımlarla hastalarımızı da bilgilendirmeye çalıştık. Normalleşme sürecinde sadece vücut bölgesini ilgilendiren estetik ameliyatların yapılabileceğini belirtiyorlar ve özellikle pandemi de burun estetiği ameliyatına henüz başlanmamasını tavsiye ediyorlardı. Bizde uyduk.

Pandemi döneminde hangi şartlar da estetik ameliyat yapıyoruz?

 • Hastaların ek bir rahatsızlıkları olmayacak veya varsa kontrol altında olacak ve anestezi uzmanı ameliyata onay verecek
 • Son 7 gün içinde sosyal mesafe kuralları, kişisel korunma kuralları, maske ve el hijyeni gibi aksaksız uymuş olacak
 • Son 15 gün içinde kendisi ve ailesi Covid-19 belirtileri göstermemiş ve Covid-19 (+) kişilerle temas etmemiş olacak
Videoyu oynat
 • Ameliyat tarihinden 2 gün önce PCR testi (-) gelecekBir hafta boyunca (ameliyat öncesi) evde kendisine karantina uygulayacak
 • Yukarıdaki koşullar hastanın yanında kalacak kişi yani refakatçisi için de geçerlidir
 • Ameliyat günü ve taburcu olana kadar ziyaretçi kabul edilmeyecek.

Covid-19 pandemisinde burun ameliyatı nasıl gerçekleştirilebilir?

Pandemi de burun estetiği ameliyatlarına ne zaman başlanacağı konusunda Temmuz ayına kadar belirsizlik devam etse de dünyadan gelen haberler, ülkemizde aralıksız pandemi döneminde dahi devam eden ameliyatlar sonrasında yavaş yavaş elektif ameliyatlara başladık ve Ağustos ayından bugüne de hem burun estetiği hem de diğer estetik ameliyatlara yukarıda saydığımız tüm tedbirleri istisnasız alarak devam ediyoruz.

Pandemi döneminde estetik ameliyatlar için aldığımız tedbirler

Tıp fakültesine girdiğimizde bize ilk öğrettikleri şey “ÖNCE ZARAR VERME” prensibidir. Buradan hareketle hem hastayı, hem çalışanımızı hem de kendimizi korumamız gerekmektedir. Kliniğimizde aldığımız tedbirlere ilaveten, Lösante Hastanesi’nin de aldığı tedbirler bizim yaklaşımımıza çok uyduğu ve beklentilerimizi karşılayacak şekilde hassas oldukları için onlarla çalışmamızın ne kadar da isabetli bir karar olduğunu söylemekten de mutluluk duyuyorum.

Hastane personeli ve ameliyathane çalışanları her hafta PCR testlerini yaptırıyorlar. Biz de ekip olarak PCR testlerimizi yaptırdık ve düzenli yaptırmaya başladık. Ameliyathane de tüm sterilizasyon tedbirlerine ilaveten ayrıca N95 maske + Cerrahi maske + gözlük kullanarak ameliyatları gerçekleştiriyoruz. 

4 Yorum

 1. Merhabalar 2019 yılında devlet Hastanesi’nde rinoplasti ameliyati oldum fakat şekil bozukluğum arttı ve burnumdan dayanamayacağım kadar ağrı çekiyorum özellikle son dönemlerde fazlasıyla arttı. Fiyat, randevu ve muayene bilgisi alabilir miyim lütfen

  1. Çok geçmiş olsun.
   03124482361 numaralı telefonumuzdan randevu ve ücret bilgisi alabilirsiniz.
   Ancak gelmeden önce “Paranasal aksiel ve coronal planda Bilgisayarlı Tomogragi” çektirip gelirseniz neler yapılabileceğine daha hızlı karar verebiliriz.
   Sağlıkla kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp

22 yıldır Ankara’da

aynı adreste

hizmet veriyoruz.

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah