Çene Ucu Dolgusu
Stacks Image 557

Çene Ucu Dolgusu

Çene yüzümüzün alt yarısında hareketli tek bölgedir. Önden ve yandan görünümü yüzümüzü tamamlar. Bazı problemler önden çok belli olmasada yandan profilden net bir fark yaratabilmektedir.

Çene dolgusu sadece çenenin geride olduğu, hacim problemi görünen bazende çene asimetrilerinde gündeme gelen bir uygulamadır.

Çok kısa ve basit bir şekilde profil, asimetri ve hacim problemlerinin düzeltilmesini sağlar.

Çene ucu bölgesi sıklıkla ihmal edilen estetik bölgelerden biridir. Çene ucuna dolgu yapabilmek için bölgenin uyuşturulması şarttır. Sonrasında cilt altı hatta kemik dokunun üzerine yapılacak sert ve kalın yapılı hyaluronik asit dolguları tercih edilmelidir. İşlem kanül ile yapılır. Bu sayede daha düzgün ve morarmaya neden olmayacak sonuçlar elde edilebilir. Nadiren 1-2 gün süren şişlik olma ihtimali vardır. Çene ucuna ne miktarda dolgu uygulanacağına plastik cerrahınızla birlikte karar verebilirsiniz. En az bir cc dolgu gerektiğini bilmeniz yeterlidir. İşlemden sonraki onuncu günde yapılacak kontrolünüzde gerekiyorsa ek dozlar da uygulanabilir. Hyaluronik asit dolgularının kalıcılığı 1-1,5 yıl gibidir. Aynı anda ihtiyacınız var ise diğer yüz bölgelerine de birlikte dolgu yapılabilir.

Çene ucu dolgu uygulamalarını takiben aşırı sıcak hamam sauna gibi ortamlara bir hafta boyunca girmemeniz tedbiren yeterlidir. Başkaca dikkat etmeniz gereken bir durum yoktur.

Çene Ucu Dolgu Uygulaması

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR
Uğur Mumcu Cad. No: 14/3 G.O.P.
Çankaya / ANKARA

Telefon : 0090 (312) 4482361
Mobil : 0090 (533) 5693103
E-posta : info@artplastestetik.com


2019 © Copyright ,Orhan Murat ÖZDEMİR | Tüm hakları saklıdır.

Powered by Infoart Consulting | www.infoart.com.tr