Lazer Uygulamaları

Buz Lazer Ankara

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

buz lazerBuz lazeri diğer lazer cihazlarından ayıran birçok avantajı bulunmaktadır. En önemlisi 810 nm dalga boyunda bir diode lazer teknolojisiyle çalışan Buz Lazer epilasyon başlığının -3 oC dereceye kadar soğuması sayesinde buz etkisi yaratarak vücutta ekstra yanma ve acı hissi vermemesidir. Bunun yanı sıra büyük spot size’a sahip tedavi başlığı sayesinde, her atışta çok daha büyük bir alana etki ederek diğer lazer sistemleriyle saatler süren tüm vücut lazer epilasyon işlemi Buz Lazer (Soprano Ice) ile sadece 30 dakikada tamamlanabilmektedir. Ayrıca yazın bronz tende ve ince tüylerde dahi uygulanabilmektedir.

Kalıcı lazer epilasyon için kliniğimizde Buz Lazer Soprano Ice diode (FDA onaylı Alma Lasers patentli) cihazı kullanılmaktadır.

Ağrısız Hızlı Buz Lazer Epilasyon Uygulaması

Erkeklerde acı eşiği bayanlara oranla daha düşüktür. Kıl yapısı da daha kalın ve koyu olduğu için diğer cihazlarda daha fazla acı hissi olurken Buz Lazer ile çok daha acısız ve ağrısız bir şekilde sırt, ense, sakal üstü gibi zorlu bölgelerindeki istenmeyen kıllarından kısa sürede kurtulabilirler.

buz lazer ankaraTüylerden tam olarak kurtulmak istiyorsanız tedaviye başlamadan önceki 1 ay içinde tüyleri kökünden alan yöntemlerden herhangi birini uygulamamanız gerekmektedir. Bu işlem en az 1,5- 2 ay arayla yapılan seanslarla uygulanır. Seans sayınız arttıkça seans aralığınızda uzayacaktır.

Uygulama bölgesinde lazer seansı sırasında kök içi tüy bulunması gerekmektedir. Tedavi kişilere göre farklılık göstermekle beraber en az 5-10 seans sürmektedir.

Hamile bayanlarda buz lazer uygulaması diğer lazer uygulamalarında olduğu gibi uygulanmamaktadır. Lazer epilasyona başlama yaşı 18 ve üstü olması hem kadın hemde erkekler için önerilmektedir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Lazer Epilasyon Ankara

Buz Lazer Epilasyon Uygulaması Vücudun Her Bölgesinde Etkili ve Zararsız

erkek lazer epilasyon ağrılı mı?Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilen bu işlemin cilt altındaki dokulara hiçbir zararı yoktur. Ayrıca batıkların tedavisinde lazer epilasyon çok önemli bir yere sahiptir. Güvenle yıllardan beri uygulanabilmektedir.

Lazer epilasyon işlemi hangi lazer cihazı ile yapılırsa yapılsın;

  • Uygun dozlarda yapılmazsa,
  • Hastanın polikistik over gibi tüylerde artışa neden olan bir sistemik rahatsızlığı varsa,
  • Lazer ile fayda sağlanamayacak seviyede ince kıl yapısına sahipse tedavilerin sonunda mutsuz olma ihtimali vardır. O nedenle işlem için mutlaka doktor kontrolünde olmanız daha uygun olacaktır.

Buz lazer ile epilasyon fiyatları uygulama bölgesine göre değişiklik göstermektedir. Ankara’da bu teknolojiyi tercih etmiş doktorların listesini, mucidinin sayfasından görebilirsiniz.

lazer epilasyon ankara

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by