Botoks

Boyun ve dekolte botoksu

Boyun ve dekolte botoksu nedir?

Boyun yüzümüzden çene hattı ile ayrılır ve bu ayrımın net olması yüzün daha sağlıklı görünmesini sağlar. Zaman ile ciltteki gevşemeler, kilo artışı ile cilt altı yağ dokunun artması, çene kemiğinin geride veya küçük olması, boyun kası (pylatisma) aktivitesinin fazla olması gibi durumlar çene hattının belirginliğini azaltarak daha yorgun ve daha yaşlı görünmeye neden olabilir. Boyun botoksu ile platysma kasının aktivitesi azaltılabilir. Dekolte botoksu ile de platysma kasının alt liflerinin gücü azaltılmış olur.

Boyun kası diye tanımlanan Pylatisma kası boynun her iki tarafında A4 kağıdı gibi ince ön gövdemizden yüzümüze çene kemiği üzerine kadar uzanan hemen cildin altında bulunan bir kastır. Bu kasın aşırı kasılmasıyla boyunda dikey bantlar meydana gelir. Bu bantların azaltılması için botoks enjeksiyonları yapılır ve çene hattının ve boynun belirginliğinin artırılmasına yardımcı olur.

Play Video
  • Boyun botoksu ne işe yarar?

boyun botoksu ne işe yarar

Botoks boyun bölgesinde uygulandığında;

  • Dikey bantların azaltılmasını,
  • Çene kemiğinin belirginliğinin artırılmasını,
  • Boynun estetik ünitelerinin belirginleşmesini ve yüzün boyun kası tarafından aşağı çekilmesini engelleyerek yukarı hareketini sağlar. Bu etkiye nefertiti etkisi, nefertiti botoksu veya nefertiti lifting etkisi de denir.
  • Boyun çizgileri botoks ile giderilebilir mi?

boyun botoksu ankara
Boyun botoksu ile dikey bantlar azalır, çene hattı belirginleşir ve yatay çizgiler hafifler

Boyunda kas hareketleriyle oluşan dikey bantlar ve yatay çizgiler estetik cerrahinin ilgi alanına girerler. Dikey, özellikle çene ucunun altından boynun alt kısmına dekolteye kadar uzanan dikey bantlar yaşlı görüntüye neden olurlar ve boyun botoksu enjeksiyonları ile giderilebilirler.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Kaş arası botoks

Boyunda ki yatay çizgiler ise bazılarımızda çocukluk döneminden beri vardır ve giderek de derinleşirler. Toplumun büyük bir çoğunluğunda ise zamanla ve cildin incelmesiyle ortaya çıkan sayıları giderek artan yatay çizgilere botoks kısmen etki eder. Bu çizgilerin içine çok düşük moleküler ağırlıklı hyaluronik asit dolguların düzenli yapılması da faydalı olabilmektedir.

  • Boyun sarkmalarına botoks iyi gelir mi?

Boyuna yapılan botoks uygulaması boyunda ki sarkmış görüntüyü azaltabilir ama sarkmanın derecesi ve cildin durumuyla hastanın beklentileri çok önemlidir.

Boyunda ki sarkma; aslında hem boyunda ki hem de yüzdeki yaşlanmanın toplamının görüntüsüdür. Birazda kilo varsa gıdı görüntüsünün eşliğinde boyun yüz bileşkesi silinerek daha yaşlı ve kilolu bir görünüm ortaya çıkar. Bu gibi durumlarda konu yüz germe, boyun germe gibi ameliyatlara kadar ilerleyebilir. Çene hattının belirginleştirilmesi için çene dolgusu (Jaw line dolgusu) da önerilebilir. 

Dekolte botoksu ne işe yarar?

Dekoltede gördüğümüz kırışıklıkların azaltılması için genellikle botoks ve dolgular kombine kullanılırlarsa tatmin edici sonuçlar elde edilebilmektedir. Tek başına botoks bu bölgenin sorunlarını çözemeyebilir. Ayrıca dekolte kırışıklıklarının major nedeni yan veya yüz üstü yatış pozisyonları ve cilt kuruluğu sorunlarıdır. Bu sorunlara eğilmek veya önlemeye çalışmak da ilerleyen zamanlarda oluşmasına karı önlem olabilir.

Boyun ve dekolte botoksu fiyatları ne kadardır?

Hemen her bölgenin botoks uygulamasında olduğu gibi ücretlendirme kullanılan botoks miktarına ve uygulayıcıya değişiklik göstermektedir. Bizim fiyatlarımızı kliniğimizi arayarak telefonda öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button