Zamanın etkilerini azaltmaya ve silmeye yönelik uygulamaların, pratik ve tercih edilen işlemi Botoks, kırışıklıkların görünümünü azaltıyor. Kimi bölgelerde tamamen yok edilen çizgi ve kırışıklıklar, ameliyatsız estetik uygulamalar dahilindedir. Yüzün birçok bölgesindeki kırışık ve çizgilenmelerin giderilmesinde ameliyatsız çözümdür.

Ankara Botoks Uygulamaları

botoks Enjekte yöntemiyle özellikle üst yüz bölgesinde oluşmuş derin çizgilere uygulayarak, çizgilerin açılmasını sağlıyoruz.

Ürün, kasların gevşetilmesi üzerine çalışıyor. Yüz ve mimik kaslarının çok çalışmasına bağlı olarak zaman içerisinde derin çizgiler oluşur. Bu izler ise kırışıklıklara dönüşür ve görünümde yaşlılık belirtileri sunar. Botulinum toksinden elde edilen A botoks ise bu kaslar üzerinde gevşetici etki barındırır. Sentetik türde imal edilen ürün, estetik uygulamalarda kullanılmak üzere izole edilerek sunulur. Nedir ve nasıl uygulanır diye bizlere danışanlara öncelikle, maddenin içerik ve etkisinden bahsediyoruz.

“Botolinum toksini olarak bilinen ve ciltteki kırışıklıkların giderilmesini sağlayan, laboratuvar ortamında elde edilen bir ilaç türüdür.”

Botoks Ciltte Hangi Alanlarda Nerelerde Kullanılır?

Estetik ve tıp alanlarında kullanıma uygun olan botoksu, kendi alanımızda değerlendiriyoruz. Migren tedavisi için uygulama yapıyor ve kasların gevşetilme özelliğinden yararlanarak, migren ağrılarının geçirilmesinde alternatif tedavi uyguluyoruz. Nöroloji gibi tıbbın farklı alanlarında ve çeşitli tedavilerde kullanılabilen toksin, ameliyatsız yüz estetiğinin sıklıkla kullanılan maddesidir.

Botoks ile yaptığımız uygulamalar arasında; göz çevresi, dudak çevresi, alın ve kaş civarındaki çizgilerin giderilmesi için uygulamalar yapıyoruz. Burun kenarlarında, mimik çizgilerinin giderilmesinde kullanılır.

Botoks uygulamasını, boyun estetiğinde yaptığımız uygulamalar bulunuyor. boyun estetiği dahilinde olan ve bu bölgedeki yaşlılık izleri olan bant görünümündeki derin çizgilerdir.

Saç bakımı ve koltuk altı bölgelerinde de oldukça etkilidir. Aşırı terleyen kişilerde, ter bezlerinin aşırı salınımına karşı uyguluyoruz. Bedenin ihtiyaç duyulan bölgesinde kırışıklıkların giderilmesi ve yaşlılığa bağlı ciltteki unsurların durdurulmasını belirli sürelerde  durduruyor.

Botoks Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Estetik, özellikle yüz uygulamaların profesyonellik gösterir. Botoks sonrası bakım ve kontroller de uygulamanın başarısını etkileyen faktörlerdir. Belirli sürede kullanımı olan botoks, enjekte yöntemiyle uygulanır. Steril muhafaza içerikli ürünü, yüz derisinde belli olmayacak incelikteki enjektörler ile uyguluyoruz.

Botoksun uygulamasında en önemli etmenler ise; doğru noktalara uygulama yapmaktır. Cerrahi bilgi, anatomik yapı bilgisi gerektiren uygulama, doğru dozlarda uygulanmalı ve estetik düzenleme yaparken doğal bir görünüm vermelidir. Bu konuda ise tecrübe faktörü, belirleyicidir. Botox toksini özel iğneler ile cilt altına zerk işlemi ile yapılır.

Botoks Uygulamasında Kullanılan Maddeler?

Esasen ilaç değil madde olarak adlandırdığımız Botolinum toksini, estetik uygulamalara özel dizayn edilmemiş formatları ile farklı firmalar tarafından piyasaya sunuluyor. Genellikle kullandığımız ürün, uygulama ile aynı ada sahip olan Botox markasıdır. Piyasadaki sıklıkla kullanılan diğeri Myobloc, Dysport ,Xeomin ürünleridir.

Botoks Etkisi Ne Kadar Sürer?

Botoksun özellikle ilk yapıldığında 6 ay kullanım sunar. ‘’Her uygulamada kullanım süresi uzar’’ gibi yanlış bir algılama vardır. Kullanımı 6 ila 8 ay ile sınırlıdır. Toksinlerin etkisi bu süre sonrasında geçer ve kaslar normal haline döner.

Botoks öncesi ve sonrası görünümü, cilt yapısına, uygulanan kişinin yaşı, ten rengi, sosyal yaşam faktörlerine ve doku kalitesine bağlıdır. Burada sosyal yaşam faktöründen kastettiğimiz; yaz aylarında yoğun güneş etkisinde kalmak, ağır spor yapmak gibi unsurların, botoksu daha kısa sürede geçirdiğidir.

İlk uygulamadan sonra yine bahsettiğimiz faktörlere bağlı olarak kimisinde 3 gün içerisinde botoksun etkileri görülmeye başlanırken kimilerinde 10 gün sonra tam anlamıyla gözlemlenebilir. Ankara’da botoks fiyatları işlem yapılacak bölgelere ve kullanılacak toksinin dozuna göre farklılık gösterebilmektedir.