Botoks
Stacks Image 430

Botoks

Burun Botoksu

“Burun Botoksu; cerrahi olmayan uygulamalar arasında sunduğumuz estetik yöntemlerden biridir”. Burun civarında oluşan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir. Botolinum toksininden elde edilen botoks, kas doklarına etki ederek uygulandığı bölgedeki çizgilerin azaltılarak geçirilmesinde kullanılır.

Dudak Botoksu

Dudak botoksu, dudak çevresinde zaman ve çeşitli faktörlere bağlı olarak meydana gelmiş çizgilerin düzeltilmesi için yapılan ameliyatsız estetik uygulamalar arasındadır. Dudak üstü bölgede oluşan dikey çizgilere, botoks enjektesiyle kas dokularına etkide bulunuyoruz. Alt dudakta ise aşağı bakan oluk formuna estetik dokunuş kazandırıyoruz.

Terleme Botoksu

Bazı kişilerde ter bezleri daha fonksiyonel niteliktedir. Aşırı terleme sonucunda kıyafetlerde ıslak izler, sararmış lekeler görülür. Cilt yapısı, bakteri gibi faktörlere bağlı olarak ter kokusu da yayılır ise kişinin sosyal yaşamında etkilenmeler gözlemlenebilir.

“Terleme botoksu, ter bezlerinin aşırı çalışmasına etkide bulunarak bu rahatsızlıkların giderilmesini sağlıyor. Belirli aralıklarla uygulanması gereken yöntem, daha konforlu bir yaşam için tercih ediliyor.”

Çene Botoksu

Çene botoksu çene bölgesinde bulunan masseter kasının inceltildiği estetik türü olarak geçmekte ve ayrıca masseter botoksu olarak da adlandırılmaktadır.

Çene botoksunda ana hedef yüzün alt kısmındaki şekil bozukluklarının tedavi edilmesi ve yüzle uyumlu bir hale getirilmesidir. Özellikle yüzde sert bir görüntü yaratan bu kısım, kadınlar için büyük bir sorun olmaktadır. Bu sorun büyük oranda estetik açısından olsa da işlevsel açıdan da olabilmektedir. Bu nedenle de düzeltilmesi gerekmektedir.

Alın Çizgilerine Botoks

Alın çizgilerine botoks uygulamak, cildin ışıltılı bir parlaklığa bürünmesine ve kaşların da form kazanmasına etki sağlar. Zamanın en belirgin izleri olan alın çizgileri, yatay formda olan ve kişinin yaşına bağlı olarak birkaç ya da daha çok sıralanmış izlerdir.

Ameliyatsiz Estetik
Migren Botoks Tedavisi

Migren tedavisinde botoks; kliniğimizde uygulanan, ameliyatsız uygulamalar arasındadır. Estetik uygulamalar dışında sunduğumuz tıbbi tedavi yönteminde, nörotoksik proteini ile kaslar üzerinde çalışıyoruz.

Botoksun içeriğinde bulunan ve bir bakteri tarafından üretilen protein, laboratuvar ortamda sentetik olarak imal ediliyor. Botoks nedir diye tanımlamak gerekirse; botolinum toksini olarak bilinen ve bakteri tarafından üretilen nörotoksik olduğundan bahsedebiliriz.

Kaz Ayağı Botoksu

Kaz ayaklarına benzer perdeli ve çizgili yapısı nedeniyle, göz çevresinin kırışık içerikli yapısı kaz ayağı adını alır. Göz çevresindeki tabaka, tenin en ince olduğu bölgedir. İnce katmanlarla hassas ve narin yapıda bulunan göz çevresinde yağ katmanları da bulunmuyor.

Zamanın etkilerini azaltmaya ve silmeye yönelik uygulamaların, pratik ve tercih edilen işlemi Botoks, kırışıklıkların görünümünü azaltıyor. Kimi bölgelerde tamamen yok edilen çizgi ve kırışıklıklar, ameliyatsız estetik uygulamalar dahilindedir. Yüzün birçok bölgesindeki kırışık ve çizgilenmelerin giderilmesinde ameliyatsız çözümdür.

Ankara Botoks Uygulamaları

Enjekte yöntemiyle özellikle üst yüz bölgesinde oluşmuş derin çizgilere uygulayarak, çizgilerin açılmasını sağlıyoruz.

Ürün, kasların gevşetilmesi üzerine çalışıyor. Yüz ve mimik kaslarının çok çalışmasına bağlı olarak zaman içerisinde derin çizgiler oluşur. Bu izler ise kırışıklıklara dönüşür ve görünümde yaşlılık belirtileri sunar. Botulinum toksinden elde edilen A botoks ise bu kaslar üzerinde gevşetici etki barındırır. Sentetik türde imal edilen ürün, estetik uygulamalarda kullanılmak üzere izole edilerek sunulur. Nedir ve nasıl uygulanır diye bizlere danışanlara öncelikle, maddenin içerik ve etkisinden bahsediyoruz.

Botoks Uygulamaları

“Botolinum toksini olarak bilinen ve ciltteki kırışıklıkların giderilmesini sağlayan, laboratuvar ortamında elde edilen bir ilaç türüdür.”

Botoks Ciltte Hangi Alanlarda Nerelerde Kullanılır?

Estetik ve tıp alanlarında kullanıma uygun olan botoksu, kendi alanımızda değerlendiriyoruz. Migren tedavisi için uygulama yapıyor ve kasların gevşetilme özelliğinden yararlanarak, migren ağrılarının geçirilmesinde alternatif tedavi uyguluyoruz. Nöroloji gibi tıbbın farklı alanlarında ve çeşitli tedavilerde kullanılabilen toksin, ameliyatsız yüz estetiğinin sıklıkla kullanılan maddesidir.

Botoks ile yaptığımız uygulamalar arasında; göz çevresi, dudak çevresi, alın ve kaş civarındaki çizgilerin giderilmesi için uygulamalar yapıyoruz. Burun kenarlarında, mimik çizgilerinin giderilmesinde kullanılır.

Botoks uygulamasını, boyun estetiğinde yaptığımız uygulamalar bulunuyor. boyun estetiği dahilinde olan ve bu bölgedeki yaşlılık izleri olan bant görünümündeki derin çizgilerdir.

Saç bakımı ve koltuk altı bölgelerinde de oldukça etkilidir. Aşırı terleyen kişilerde, ter bezlerinin aşırı salınımına karşı uyguluyoruz. Bedenin ihtiyaç duyulan bölgesinde kırışıklıkların giderilmesi ve yaşlılığa bağlı ciltteki unsurların durdurulmasını belirli sürelerde durduruyor.

Botoks Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Estetik, özellikle yüz uygulamaların profesyonellik gösterir. Botoks sonrası bakım ve kontroller de uygulamanın başarısını etkileyen faktörlerdir. Belirli sürede kullanımı olan botoks, enjekte yöntemiyle uygulanır. Steril muhafaza içerikli ürünü, yüz derisinde belli olmayacak incelikteki enjektörler ile uyguluyoruz.

Botoksun uygulamasında en önemli etmenler ise; doğru noktalara uygulama yapmaktır. Cerrahi bilgi, anatomik yapı bilgisi gerektiren uygulama, doğru dozlarda uygulanmalı ve estetik düzenleme yaparken doğal bir görünüm vermelidir. Bu konuda ise tecrübe faktörü, belirleyicidir. Botox toksini özel iğneler ile cilt altına zerk işlemi ile yapılır.

Botoks Uygulamasında Kullanılan Maddeler?

Esasen ilaç değil madde olarak adlandırdığımız Botolinum toksini, estetik uygulamalara özel dizayn edilmemiş formatları ile farklı firmalar tarafından piyasaya sunuluyor. Genellikle kullandığımız ürün, uygulama ile aynı ada sahip olan Botox markasıdır. Piyasadaki sıklıkla kullanılan diğeri Myobloc, Dysport ,Xeomin ürünleridir.

Botoks Etkisi Ne Kadar Sürer?

Botoksun özellikle ilk yapıldığında 6 ay kullanım sunar. ‘’Her uygulamada kullanım süresi uzar’’ gibi yanlış bir algılama vardır. Kullanımı 6 ila 8 ay ile sınırlıdır. Toksinlerin etkisi bu süre sonrasında geçer ve kaslar normal haline döner.

Botoks öncesi ve sonrası görünümü, cilt yapısına, uygulanan kişinin yaşı, ten rengi, sosyal yaşam faktörlerine ve doku kalitesine bağlıdır. Burada sosyal yaşam faktöründen kastettiğimiz; yaz aylarında yoğun güneş etkisinde kalmak, ağır spor yapmak gibi unsurların, botoksu daha kısa sürede geçirdiğidir.

İlk uygulamadan sonra yine bahsettiğimiz faktörlere bağlı olarak kimisinde 3 gün içerisinde botoksun etkileri görülmeye başlanırken kimilerinde 10 gün sonra tam anlamıyla gözlemlenebilir. Ankara’da botoks fiyatları işlem yapılacak bölgelere ve kullanılacak toksinin dozuna göre farklılık gösterebilmektedir.

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR
Uğur Mumcu Cad. No: 14/3 G.O.P.
Çankaya / ANKARA

Telefon : 0090 (312) 4482361
Mobil : 0090 (533) 5693103
E-posta : info@artplastestetik.com


2019 © Copyright ,Orhan Murat ÖZDEMİR | Tüm hakları saklıdır.

Powered by Infoart Consulting | www.infoart.com.tr