Hyalüronik asit içerikli dolguların sorunsuz oluşu, alerjik reaksiyon ve kalıcı sıkıntılar yaratmaması güvenli kullanım alanlarını artırmıştır. Bioexpander uygulaması da bir hyalüronik asit uygulamasıdır. Yani tatbik edildiği yerde hacim ihtiyacını karşılar.

Bio expander uygulamasıÖzel yapısı çok ince olmasını sağlar ve normal kalınlıktaki dolgulara göre özellikle göz çevresi gibi bölgelerde güvenle ve sorunsuzca kullanılır. Normal kalınlıktaki dolgular göz çevresinde bazen sertlik, bazen düzensizlik yaratabilmektedir.

Bioexpander özellikle bu bölgede diğer dolguların neden olduğu rahatsızlığı yaratmadığı için çok avantaj sağlamış ve biz plastik cerrahların elini güçlendirmiştir.

İçerisinde saf hyalüronik asit bulunması uygulandığı bölgenin canlılığını da artırmaktadır. Özel bir kutuda 3 adet 1,1 ml enjektörler halinde gelen bioexpander; emla krem ile sağlanacak anestezi sonrasında rahatlıkla uygulanabilmektedir. İşlem sırasında künt uçlu iğneler kullanıldığı için morarma gibi sıkıntılarda nadiren görülür. Gözaltı, elmacık kemiği üzeri, şakak bölgesi ve yanaklar özellikle kullanım alanlarındandır. Kişisel farklar olmak üzere 6-12 ay gibi bir kalıcılık ve hacim sağlamaktadır.