Stacks Image 259

Ameliyatsız Estetik Uygulamalar

Ameliyatsız Estetik Uygulamalar

Teknolojik ilerlemeler sayesinde artık estetik cerrahiye başvuran kişilerde öncelikle sorunlarının cerrahi işlem yapılmadan çözülüp çözülemeyeceğini sorgulamaktadırlar. O nedenle biz plastik cerrahlarda bu teknolojik gelişimi çok yakından takip ederek onlara varsa bu imkanları sunmaya çalışmaktayız.

Gün geçtikçe artan ameliyatsız seçenekler ilaçlardan, dolgulardan lazerlere, plasma enerjisi gibi gelişmelerden radyofrekans, ultrasound gibi değişik seçeneklere kadar ve daha bilmediğimiz gelişmiş ve geliştirilmekte olan bir çok ilaç veya cihaza uzanmaktadır.

Ameliyatsız estetik işlemlerde amaç;

  • hastalarımızın olduklarından daha genç, daha zinde görünmelerini,
  • ciltlerinin özellikle yüz bölgesinin daha sağlıklı ve sıkı olmasını,
  • sarkmaların ve kırışıkların azaltılmasını veya yok edilmesini,
  • yaşlanma hızlarının yavaşlatılmasını,
  • hatta mümkünse yaşlanmanın durdurulmasını sağlamaya çalışmaktır.

Yukarıda saydığımız amaçlar bazen ütopik beklentilerin ortaya çıkmasına de sebep olabilir. Ameliyatlara ve hatta ameliyat ve ameliyatsız yöntemlerin kombine edilmesine gerek olabilir. Hangi işlemlerin size uygun olduğuna yaşınız, sorunlarınız, cildiniz, cilt altı yumuşak doku miktarınız, cinsiyetiniz ve daha birçok faktör birlikte değerlendirilerek karar verilmesi gerekir. Bunu yapabilecek kişide mutlaka bir plastik cerrah olmalıdır ve kesinlikle acele etmemelisiniz. Çünkü bu uygulamaların verimi kişisel farklılıklar gösterebildiği gibi çoğu belli bir zaman sonra etkili olmakta ve bazen uygulamalar sonrasında sıkıntılı, kabuklu veya şişlik ve morlukların olabileceği bir nekahet dönemine ihtiyaç duymaktadır.

Çoğu ameliyatsız uygulama belli aralıklarla tekrar gerektirir. Bu tekrarların sıklığı uygulamaya göre değişmekle birlikte genelde 6 ay bir yıldır. Kısacası kalıcı bir iyilik hali beklemeden, düzenli uygulamalar ile olduğunuzdan daha iyi bir görünüme ulaşırsınız ve bu duruma ulaşmakta mutlaka zaman ve sabır ister. Beklentilerinizin problemlerinizin ciddiyetine göre düzenlenmesi gerekebilir. Bazen insanlar "Gideyim bir uygulama yaptırayım, gençleşeyim ve bir daha böyle bir şey yaptırmayayım" düşüncesinde olabilirler. Bu doğru ve gerçekçi bir yaklaşım değildir. Evde ki çiçeğinizi nasıl düzenli olarak sulamanız gerekiyorsa sizinde cildinize aynı özeni göstermeniz şarttır.

Ameliyatsız Estetik Tedavileri
Burun Botoksu

“Burun Botoksu; cerrahi olmayan uygulamalar arasında sunduğumuz estetik yöntemlerden biridir”. Burun civarında oluşan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir. Botolinum toksininden elde edilen botoks, kas doklarına etki ederek uygulandığı bölgedeki çizgilerin azaltılarak geçirilmesinde kullanılır.

Dudak Botoksu

Dudak botoksu, dudak çevresinde zaman ve çeşitli faktörlere bağlı olarak meydana gelmiş çizgilerin düzeltilmesi için yapılan ameliyatsız estetik uygulamalar arasındadır. Dudak üstü bölgede oluşan dikey çizgilere, botoks enjektesiyle kas dokularına etkide bulunuyoruz. Alt dudakta ise aşağı bakan oluk formuna estetik dokunuş kazandırıyoruz.

Terleme Botoksu

Bazı kişilerde ter bezleri daha fonksiyonel niteliktedir. Aşırı terleme sonucunda kıyafetlerde ıslak izler, sararmış lekeler görülür. Cilt yapısı, bakteri gibi faktörlere bağlı olarak ter kokusu da yayılır ise kişinin sosyal yaşamında etkilenmeler gözlemlenebilir.

“Terleme botoksu, ter bezlerinin aşırı çalışmasına etkide bulunarak bu rahatsızlıkların giderilmesini sağlıyor. Belirli aralıklarla uygulanması gereken yöntem, daha konforlu bir yaşam için tercih ediliyor.”

Çene Botoksu

Çene botoksu çene bölgesinde bulunan masseter kasının inceltildiği estetik türü olarak geçmekte ve ayrıca masseter botoksu olarak da adlandırılmaktadır.

Çene botoksunda ana hedef yüzün alt kısmındaki şekil bozukluklarının tedavi edilmesi ve yüzle uyumlu bir hale getirilmesidir. Özellikle yüzde sert bir görüntü yaratan bu kısım, kadınlar için büyük bir sorun olmaktadır. Bu sorun büyük oranda estetik açısından olsa da işlevsel açıdan da olabilmektedir. Bu nedenle de düzeltilmesi gerekmektedir.

Alın Çizgilerine Botoks

Alın çizgilerine botoks uygulamak, cildin ışıltılı bir parlaklığa bürünmesine ve kaşların da form kazanmasına etki sağlar. Zamanın en belirgin izleri olan alın çizgileri, yatay formda olan ve kişinin yaşına bağlı olarak birkaç ya da daha çok sıralanmış izlerdir.

Ameliyatsiz Estetik
Migren Botoks Tedavisi

Migren tedavisinde botoks; kliniğimizde uygulanan, ameliyatsız uygulamalar arasındadır. Estetik uygulamalar dışında sunduğumuz tıbbi tedavi yönteminde, nörotoksik proteini ile kaslar üzerinde çalışıyoruz.

Botoksun içeriğinde bulunan ve bir bakteri tarafından üretilen protein, laboratuvar ortamda sentetik olarak imal ediliyor. Botoks nedir diye tanımlamak gerekirse; botolinum toksini olarak bilinen ve bakteri tarafından üretilen nörotoksik olduğundan bahsedebiliriz.

Kaz Ayağı Botoksu

Kaz ayaklarına benzer perdeli ve çizgili yapısı nedeniyle, göz çevresinin kırışık içerikli yapısı kaz ayağı adını alır. Göz çevresindeki tabaka, tenin en ince olduğu bölgedir. İnce katmanlarla hassas ve narin yapıda bulunan göz çevresinde yağ katmanları da bulunmuyor.

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR
Uğur Mumcu Cad. No: 14/3 G.O.P.
Çankaya / ANKARA

Telefon : 0090 (312) 4482361
Mobil : 0090 (533) 5693103
E-posta : info@artplastestetik.com


2019 © Copyright ,Orhan Murat ÖZDEMİR | Tüm hakları saklıdır.

Powered by Infoart Consulting | www.infoart.com.tr