Hamilelik sonrasında ve senelerin ilerlemesi ile beraber göğüslerde sarkmalar meydana gelebilmektedir. Bu sarmalar ile doğal olanaklarla başa çıkmanın çok da kolay olmadığını bilmelisiniz. Özellikle kadınların belirli bir yaş aralığından sonra sporsuz bir biçimde kilo vermesi göğüslerde yüksek oranda sarkma meydana getirmektedir.

Operasyon Zamanlaması: Göğüs büyütme, küçültme ve dikleştirme ameliyatlarının ileride bir hamilelik süreci düşünüyorsanız bundan sonra uygulanması tavsiye edilmektedir. Operasyon zamanlaması bakımından hamilelik öncesi seçilirse kişilerin bu süreç sonrasında göğüslerinde yine deformasyon meydana gelebileceği de eklenmelidir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs dikleştirme ameliyatları hakkında dikkate alınması gereken temel özellikler şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Göğüs dikleştirme işlemlerinde göğsün iç haznesinden doku boşaltılması istenebilir. Dokunun boşaltılması için de öncelikli olarak memenin baş kısmının çıkarılması gerekmektedir.
  • Dokunun boşaltılması sonrasında göğüs hem küçülecektir hem de dikleştirme operasyonu için uygun bir yapı ortaya koyulacaktır.
  • Meme dokusunda meydana gelen çatlakların da bu operasyonlar sonrasında giderilebileceği belirtilmelidir.
  • Dikleştirme işlemlerinin kalıcı olabilmesi için doktorunuzdan belirli aralıklar ile randevu alarak kontrollerinizi yaptırmayı da ihmal etmemelisiniz.

Bu operasyon kriterlerini dikkate alarak kısa bir süre içerisinde sağlıklı duruşa sahip olan göğüslere erişim sağlayabilirsiniz. Operasyon sonrasında göğüslerin duruşunun korunması için de çaba sarf edilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde kişilerin uzun seneler boyunca kullanabilecekleri bir göğüs yapısına sahip olmaları mümkün kılınır.

Sarkık Meme Toparlama Ameliyatı

Göğüs dikleştirme ameliyatı herkes için uygun değildir. Özellikle kan pıhtılaşması sorunu olan kişilerde ve kalp yetmezliği gibi sorunlar ile mücadele eden kişilerin bu tür uygulamalardan sağlıklı bir biçimde ayrılması çok da mümkün olmamaktadır. Bu nedenle doktorlar uygulama öncesinde birçok farklı kan testi yaparak operasyonun uygulanmasına uygun olup olmadığınızı da kontrol etmelisiniz.

Kişilerin göğüs dikleştirme işlemleri için bağışıklık sistemlerinde sorun olmaması ve bunun yanı sıra yüksek tansiyon ya da solunum sistemi ile alakalı ciddi sorunların bulunmaması gerekmektedir. Siz de bu sorunlardan muzdarip değilseniz kısa bir süre içerisinde uzman doktorunuza başvurarak operasyonun gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Doktorunuzun muhakkak her bir hastalık ile alakalı sizden bilgi alması gerekmektedir. Bu bilgi alma işlemlerinin yanı sıra farklı kan testlerinin de uygulamaya koyulması lazımdır. Ancak bu şekilde net bir sonuca erişilebilir.

Meme Toparlama Estetiği

Göğüs dikleştirme işlemleri bazı uzmanlar tarafından ameliyatsız olarak da gerçekleştirilmektedir. Bu işlemlerin ne denli başarılı olup olmadığı konusunda birçok farklı yorum bulunmaktadır. Genellikle cerrahi olarak yapılan işlemler ile daha net ve kalıcı çözümlerin bulunduğu belirtilmelidir. Göğüs dikleştiren kremlerden başlayarak bazı egzersiz hareketlerine kadar birçok farklı yöntemi kullanarak yeni nesi tedavi seçeneklerine bir şans verebilirsiniz.

Alerji Uyarısı: Tedavi yöntemlerinin sizin üzerinizde herhangi bir alerji yaratmayacağından da emin olmalısınız. Özellikle kremlerin göğüs gibi hassas bir doku üzerinde bazı komplikasyonlar meydana getirebildiğinin unutulmaması gerekmektedir. Ankara meme büyütme fiyatları operasyon yöntem işlem çeşitliğini göre belirlenebilir, bunun için bir doktor muayenesi gereklidir.