Estetik sektöründe kadınların en çok ilgi gösterdikleri ve uzmanlar tarafından kusursuz bir biçimde uygulanabilecek operasyonların başında göğüs büyütme ameliyatı gelmektedir. Bu işlemler sırasında artık hem iz bırakma gibi bir durum söz konusu değildir hem de göğüs büyütmenin doğal olması için gerekli olan bütün alt yapı hazırlanmaktadır.

Silikon meme büyütme ameliyatında yaş sınırı,  her türlü estetik ameliyat gibi göğüs büyütme işlemleri için de kişilerin en az 18 yaşında olması gerekmektedir. Bu yaşın altında olan kişilerde göğüs büyütme, dikleştirme ve küçültme gibi işlemler kesinlikle uygulanmayacaktır.

Silikon Göğüs Büyütme Ameliyatı

Silikon göğüs büyütme işlemleri sizin vücudunuzun taşıyabileceği seviyede bir ölçüde olmalıdır. Örneğin omuz yapısı oldukça dar olan bir kişinin 95 beden ya da 100 beden göğüslere sahip olması direkt olarak bel ve boyun rahatsızlıklarını da beraberinde getirecektir. Göğüs büyütme işlemlerinin uygulanması için dikkate alınması gereken bir diğer konu da hangi tip protezin uygulanacağıdır. Yuvarlak ve damla tipi protezler estetik meme büyütme ameliyatlarında kullanılmaktadır.

İçerisinde tuzlu su çözeltisi olan saline protezlerin hissiyat bakımından daha doğal olduğu belirtilmektedir. Bu doğallığın hem dış görünüş hem de sizin göğüs bölgenizdeki rahatlık için çok büyük önem arz ettiğini bilmelisiniz.

Silikon protezlerin yapısının oldukça dayanıklı olması sebebi ile protezlerin patlaması mümkün değildir. Ancak çok büyük bir baskı uygulandığı zaman bu tip kazalar meydana gelebilmektedir. Saline protezlerin patlaması çok zor olsa da patlaması durumunda bile dokunuza bir zarar gelmeyeceğinin altı çizilmelidir.

Meme büyütme işlemleri ile beraber dikleştirme de gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde kısa bir sürede daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Memelerde dikleştirme gerçekleştirilmeden bir büyütme uygulanırsa yine sarkma ortaya çıkacaktır.

Estetik Meme Büyütme Ameliyatı

Kişilerin estetik operasyon geçirebilmesi için genel sağlık durumlarının buna uygun olması lazımdır. Sağlık durumu bu operasyona uygun olmayan kişilerin bir listesini vermek gerekirse;

  • Şeker hastalıklarından muzdarip olan kişilerin yararlının iyileşmesi oldukça büyük bir zaman aldığı için bu kişilerin kesinlikle göğüs büyütme gibi ameliyatlar geçirmesi mümkün değildir. Hem protez cilt tarafından kabul edilmeyebilir hem de ortaya çıkan yaraların iyileşmesi ayları bulabilir.
  • Bağışıklık konusunda sıkıntılı olan kişilerde mikrop kapma olasılığı yüksek olduğu için operasyona uzmanlar tarafından genelde izin verilmemektedir.
  • Bir diğer sorun da kişilerin kan pıhtılaşması ile alakalı sorunlarının olmasıdır. Bu sağlık sorununda göğüs büyütme operasyonu sırasında hayati tehlikeler bile meydana gelebilmektedir.

Silikon Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Meme büyütme sonrası iyileşme aşamasında kişilerin doktor tarafından verilmiş olan talimatlara tam uyum sağlamaları gerekmektedir. Özellikle yeni doku oluşumu için verilen ilaçların eksiksiz olarak kullanılması lazımdır. Protezlerin doku tarafından kabul edilmesi için zorlayıcı olan aktivitelerden de kaçınmalısınız. Bu konuda zaten doktorunuz size gerekli olan açıklamaları yapacaktır. Bir süre spor aktivitelerinden de kaçınmalısınız. Ankara meme büyütme fiyatları ve işlemin evreleri hakkında bilgi almak için doktor muayenesi gerekmektedir.