Burun ucu estetiği ameliyatı her hastaya, her probleme uygulanamaz. Bunun kararını ancak estetik cerrahınız ile birlikte alabilirsiniz. Lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir. Beraberinde solunum probleminiz varsa o da aynı ameliyatta düzeltilebilir. Burun içinde tampon ve burun sırtında alçı ile ameliyatınız sonlanabilir. Ameliyat süresi normal burun estetiği ameliyatına göre daha kısadır ve iyileşme süreleri de daha hızlıdır.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı

Burun ucu estetiği ameliyatı aynı zamanda mini rinoplasti olarak tanımlanmaktadır. Burunda bulunan kusurların küçük dokunuşlar ile düzeltilmesi manasına gelen burun ucu estetiği işlemleri ile yüzünüzün görünümünü bambaşka bir hale getirme imkanını elde edebilirsiniz.

Operasyon Sebepleri: Burun ucunda yer alan sarkmalar ya da fazla et sebebi ile yüz şeklinizde sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Bu sıkıntıları aşabilmek için konusunda uzman kişiler ile iş birliği yaparak kısa bir süre içerisinde daha hoş bir görünüme kavuşma imkanını elde edebilirsiniz.

Burun Ucu Estetiği Hakkında İncelenmesi Gereken Detaylar

Burun ucu estetiği konusunda ince bir işçilik ortaya koymak gerekmektedir. Bunun için de kullanılan aletlerin milimetrik hesaplar ile çalıştırılması daha makul olacaktır. Bu işlemler ile alakalı olarak fikir sahibi olmak isteyen kişilerin akıllarında bulundurmaları gereken temel noktalar;

  • Burun ucu estetiğinde herhangi bir kıkırdağın kırılması gibi bir durum söz konusu değildir.
  • Kıkırdak ya da kemik ile alakalı herhangi bir işlem gerçekleştirilmediği için operasyon sonrası büyük morluklar da meydana gelmeyecektir.
  • Burun ucu estetiklerinin büyük bir çoğunluğu açık operasyon olarak uygulanmaktadır. Açık uygulamalarda narkoz verilerek kişiler operasyona hazırlanmaktadır.
  • İşlem sırasında herhangi bir acı duymanız söz konusu olmayacaktır.
  • Operasyonun tamamlanmasından sonra 1 ay içerisinde sağlık durumunuzun operasyon öncesine döneceğinden de emin olabilirsiniz.

Kişilerin konunun uzmanı ile çalışması ve iyileşme süreci içerisinde uyulması gereken kurallara da tam riayet etmesi durumunda sorunsuz bir sonuç elde edebileceğinden emin olabilirsiniz.

Muayene İşlemlerinde Neler Dikkate Alınmalıdır?

Burun ucu estetiği için kişilerin doktora görünmelerinin sonrasında muayene aşamasında karşılaşacakları noktaların başında şunlar gelmektedir;

  • Öncelikli olarak hastanın tam olarak neden memnun olmadığını anlayabilmek için fotoğraflar çekilmektedir.
  • Farklı açılardan çekilen fotoğraflarda doktor nasıl bir oynama yapılabileceği ve estetiğin nasıl gerçekleştirmesi gerektiği ile alakalı hastayı bilgilendirecektir.
  • Doktorun tavsiyeleri ile hastanın istekleri uyum içerisinde olursa sorunsuz bir biçimde hazırlık işlemlerini gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Bu noktaları inceleyerek çok kısa bir süre içerisinde doktorunuz ile orta yolu bulabilirsiniz. Estetik işlemlerde doktorunuza isteklerinizi net olarak açıklamaktan asla çekinmemelisiniz.

Sağlık Durumu: Genel sağlık durumunuzun bu operasyon için uygun olması gerekmektedir. Şeker sorunu, yüksek tansiyon ya da kan pıhtılaşması ile alakalı olarak sıkıntı çeken kişilerin bu tür operasyon geçirmeleri doğru bulunmamaktadır.

Operasyon Öncesi ve Sonrasında Dikkate Alınması Gerekenler Nelerdir?

Burun ucu estetiği öncesinde bir önceki geceden itibaren bir şeyler yemek veya içmekten uzak durmalısınız. Bu şekilde bedeninizi operasyon için hazır hale getirmelisiniz. Operasyon sonrasında ise iyileşme döneminde uyum sağlamanız gereken kurallar size zaten konunun uzmanı olan doktorunuz tarafından verilecektir. Burun ucu estetiği sonrasında herhangi bir iz kalmaması için pansumanların ve muayenenin detaylı bir biçimde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.