Burun ucu estetiği ameliyatı klasik burun ameliyatından farklı olarak burun sırtına ve burun kemiklerine dokunulmadan, sadece burun ucunun problemlerinin düzeltildiği estetik ameliyat şeklidir ve yine burun estetiği ameliyatından farklı olarak göz altlarında morarma olmaz, burun kemik yapısının şekli de genellikle değişmez.

Burun ucu estetiği ameliyatı her hastaya, her probleme uygulanamaz. Bunun kararını ancak estetik cerrahınız ile birlikte alabilirsiniz. Lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir. Beraberinde solunum probleminiz varsa o da aynı ameliyatta düzeltilebilir. Burun içinde tampon ve burun sırtında alçı ile ameliyatınız sonlanabilir. Ameliyat süresi normal burun estetiği ameliyatına göre daha kısadır ve iyileşme süreleri de daha hızlıdır.

Sadece burun ucu estetiği ameliyatı ile;

Estetik burun ucu ameliyatı

  1. Burun ucu geniş ise daraltılabilir,
  2. Burun ucu açıları düzenlenebilir,
  3. Burun ucu yüksekliği azaltılabilir veya artırılabilir,
  4. Burun kanatları daraltılabilir veya genişletilebilir,
  5. Burun ucu kaldırılabilir,
  6. Burun dikey uzunluğu kısaltılabilir,
  7. Varsa Solunum problemleri, septum deviasyonu, konka problemleri düzeltilebilir.
  8. Burun ucu estetiği ameliyatında burun kemeri nadiren (çok küçük kemerler) törpülenebilir.

Burun ucu estetiği için uygun olmayan birine burun ucu estetiği ameliyatı uygulanırsa kısa, künt bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için de operasyon öncesi planlama aşamasında estetik ameliyat tasarımı yapmak doğru olur.

Ben kliniğimde bu amaçla 3D Vectra cihazını kullanıyorum ve hastalarıma ameliyat öncesinde aşağı yukarı sonuçlarını üç boyutlu olarak gösterebiliyorum.