Burun Revizyonu Estetiği

burun revizyon ameliyatı

Eğer bu seçenekler yetersiz kalacaksa o zaman yeniden burun estetiği ameliyatı yani ikinci kez burun estetiği ameliyatı gündeme gelmelidir. Üç,dört kez burun estetiği ameliyatı olmuş hastalara rastlamak nadir olsa da mümkün olabilmektedir. Bu gibi hastalarda ise detaylı muayene, inceleme ve planlama yapılmalı ve eğer yardımcı olunamayacağına karar verilirse hasta bir ameliyata daha zorlanmamalıdır. Bu hastalarda bazen lokal anestezi ile yapılabilecek küçük müdahaleler bile yeterli olurken bazen de kaburgadan veya kulaktan alınacak kıkırdağa bile ihtiyaç duyulabilir. Kısacası yeniden burun estetiğinin cerrahisi çok değişkendir. Probleme göre seçenekler değişir. Ama hasta da doktor da ameliyat seçeneğini çok zorlamamalıdır.

O yüzden önce mutlaka sizi ameliyat eden doktorunuz ile görüşmeli sonra diğer doktor seçeneklerine yönelmelisiniz.

Burada hastaların mutlaka bilmeleri gereken bazı detaylar vardır.

  • Yeniden müdahaleye ihtiyaç duyan bir sonucu ne hasta ne de doktor arzu eder.
  • Hiçbir doktor bir hastasını tekrar tekrar ameliyat etmek istemez yani hiçbir ameliyat çok güzel oldu demeden bitmez.
  • Burun estetiğinde de tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi doktorun da hastanın da kontrol edemediği bir yara iyileşme süreci vardır ve bu süreçte bazen istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir.
  • Yukarıda da belirttiğim gibi hasta ve doktor bu işlemin bir ekip işi olduğunu, kontrollerin önemli olduğunu, tüm sorumluluğun doktorda veya sadece hastada olmadığını iyileşme sürecinin birlikte takip edilmesi gerektiğini bilmelidir.