Yüz gençleştirme ve cilt genleştirmede olduğu gibi cilt sıkılaştırma işlemleri de aynı hedef ve yöntemi bünyesinde taşımaktadır. Bu sorunların çözümünde birden çok tedavi metodu vardır. Kişinin ilk önce farkında olacağı şey tek bir cihaz ya da uygulama ile tüm sorunlardan kurtulmanın mümkün olmadığıdır. Cildin genç olarak kalması ya da daha genç bir cilde ulaşmak için önceliğin hangi işlem olduğuna karar verilerek ona göre adım atılması gerekmektedir.

Ameliyatsız yüz gençleştirmeYapılacak olan planlama hastanın yaşına göre değişmektedir. Herkesin cilt tipi ve yaşadığı sorun birbirinden farklıdır. Tüm bu sebeplerden ötürü herkese uygulanacak olan tedavi farklıdır. Cildin yaşlanmasında zaman ve yer çekimi oldukça önemli ve önü alınamaz faktörlerdir. Güneşin oluşturduğu etkiler ise koruyucu kremler ile azaltılabilmektedir. Sigara ve alkol gibi cildi olumsuz etkileyen faktörlerin kullanımı ise zaman içerisinde azaltılabilir. Aileden gelen genetik özelliklerin etkisi ise bazı metotlar ile azaltılabilmektedir. Cilt kuruluğu gibi bir sorun nemlendirici kremler ile aşılabilir. Yukarıda sözü edilen her durum ile aktif bir şekilde mücadele edilebilir. Elde edilecek sonuçta bu faktörlerin kişide oluşturduğu etki derecesi oldukça önemlidir. Yapılacak olan planlamada tüm bu faktörlere dikkat edilerek bir çözüm yöntemi oluşturulmaktadır.

Lazer Cilt, Yüz Gençleştirme

Lazer ile gerçekleştirilecek cilt gençleştirme işlemlerinde uygulanması muhtemel olan işlemler aşağıdaki gibidir:

Lazer Cilt Sıkılaştırma, Gözenek Daraltma ve Yüz Gençleştirme

Cildin alt tabakası olan dermişe gönderilen lazer ışınları aracılığı ile uygulanan bu yöntemlerde daha genç bir cilt görünümüne kavuşulur. Bu işlemleri gerçekleştirirken Medlite Q- Swithed Nd- Yağ lazer kullanılmaktadır. Lazer ile dermiste sıkılığa sebep olacak kollajenler ısıtılarak tedavi edilir ve bu sayede cilt daha sıkı bir görünüme kavuşur. Lazer uygulamasında istenen sonucu almak için yaklaşık 6-8 seanslık bir uygulama sürecinden geçmek gerekmektedir. 1 saat süren lazer uygulaması ciltte hafif bir ısıya ve pembeliğe sebep vermektedir. 15 ya da 30 gün aralıklarla işlem tekrarlanabilir.

Plexr Özellikle göz çevresinde oluşan kırışıklıklar ve göz kapağında bulunan cilt fazlalığı tedavisinde oldukça uygun bir yöntemdir. Uygulamanın ardından ciltte yaklaşık bir hafta etki gösterecek kabuklanma oluşmaktadır.

Yüz gençleştirme Needle Shaping Ameliyatsız bir uygulama olan Needle Shaping ile kaş kaldırma, yanakların yukarıya doğru dolgunlaştırılması, dolgu gerektiren bölgelere dışarıdan dolgu malzemesi verilmeden vücuttaki kollagen doku ile dolgunlaştırma ve dudak kalınlaştırma gibi pek çok çözüm sunulmaktadır. Needle Shaping galvanik akım ile uygulanmaktadır.

Mikropor Tedavisi Dermise kadar uzanan göz ile görünmeyen deliklerden dermişin, cildin ihtiyaçlarının karşılanması ve yapılan tramvaya bağlı olarak cilt sıkılaştırma ve yara iyileşme tetiklenip vücuttaki kollajen doku harekete geçirilerek cilt sıkılaştırılmaktadır. İşlemin ardından ilk 24 saatlik süreçte kızarıklık gözlenebilir.

Thermage CPT Body Bilinen en yaygın yüz gençleştirme uygulamasıdır. Yüz ve boyun başta olmak üzere vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir. Bu işlemde amaç dermişteki kollajen yapıyı harekete geçirerek bölgeyi sıkılaştırmaktır. Yalnızca tek bir seans ile sonuç alınabilir. 

 Alın, kaş ortası, göz çevresi üst dudak üzerinde mevcut olan kırışıklıklar işlemi ile azaltılabilir ya da tamamen ortadan kaldırılabilir. Yüz gençleştirme işlemleri arasında dünya üzerinde en çok talep gören yöntemdir.

Gençlik Aşısı (IAL Sistem) Vücutta giderek azalmakta olan hyalüronik asit ihtiyacı bu yöntem ile giderilmektedir. Cildin nemlenmesini sağlayan bu işlem ile çok ince kırışıklıklar bile ortadan kaldırılabilir.

Bio-Expander Yer çekimi etkisiyle özellikle yanak bölgesi zaman içerisinde aşağı yönlü bir eğilim göstererek sarkar. Bu sarkma sebebi ile bölgede bir hacim sorunu meydana gelir. Bu yöntem ile bu hacim sorunu giderilir ve gözaltı çukurları giderilebilir. Çok ince bir dolgu malzemesidir.

Dolgu uygulamaları Bazı durumlar mevcut olan kırışıklık ve sarkmalardan kurtulmak için dışarıdan dolgu malzemesi enjektesine ihtiyaç vardır. Hyalüronik asit içeren dolgular en sağlıklı ürünlerdir. Yapılan bölgeye göre uygulamanın etki süresi değişmektedir. Bir süre tespit yapmak gerekirse bu dolgular 9 ile 18 ay arasında değişen sürelerde etkisini korumaktadır.

Güneş Koruyucu Kremler 20’li yaşlardan itibaren kullanılması fayda sağlamaktadır. Güneş koruyucu krem kullanımı ile cildin aşağı yönlü hareketi ve buna bağlı olarak meydana gelecek olan sarkmalar önlenmiş olur. Her mevsim uygulanabilmektedir. 3 saat ara ile güneş ışınları ile temas eden bölgelere uygulanması yeterli olmaktadır. Yüz gençleştirme ve daha genç bir yüz görünümü için en ucuz yöntemdir. Ancak özellikle 18-20’li yaşlardan itibaren düzenli kullanım gerekmektedir.