Ameliyatsız göz kapağı estetiğinde Plexr Soft Surgery, plasma enerjisi kullanılarak cildin en üst tabakasında meydana gelen değişimler sayesinde çok fazla talep edilen bir uygulamadır. Plasma enerjisi havada var olan gazları kullanarak etki göstermektedir.

ameliyatsız göz kapağı estetiğiPlexr yani plazma enerjisi ile genellikle tek bir uygulamada istenen sonuç elde edilmektedir. Ender durumlarda işlemin tekrarı gerekebilmektedir. Özellikle ağır cilt yapısı olanlar ve aşırı sarkma gözükenlerde 2. Ya da 3. Seans da gerekebilir.

Hem alt hem de üst göz kapaklarında gözlenen kırışıklık ve sarkıklıkları ortadan kaldırmak için uygulanabilecek bir yöntemdir.

Üst veya alt göz kapağında gözlenen kırışıklık, katlantı, çizgilenme, göz çevresinde botox uygulaması ile açılmayan kırışıklıklar Plexr yöntemi ile rahatça ortadan kaldırılabilmektedir. Uygulama bölgesinde gerçekleştirilen plasma enerjisi ile temas sayesinde epidermis adı verilen vücudun kendini yenileyebilen en üst tabakası buharlaştırılır. Kalan kısımlar bu işleme kasılarak yanıt verir. Bu sebeple vücutta bölgesel olarak gençleşme, sıkılaşma ve toparlanma meydana gelir.

Ameliyatsız Üst ve Alt Göz Kapağı Estetiği

Plexr ameliyatsız göz kapağı estetiği işleminde herhangi bir hazırlığa gerek yoktur. Randevu alarak işleme gelinebilir ve bölgeye uyuşturucu krem uygulaması yeterli olur. İşlem yaklaşık olarak 30-45 dakika arası sürmektedir.

plexr göz kapağı estetiğiHer göz kapağında yarım saatlik bir uygulama yeterli olmaktadır. Uygulama ardından bölgede küçük bir yara kabuğu oluştur ancak bu yaraya sürülebilen fondöten ve güneş koruyucu kremler ile kapatılabilir. Bu kabuklu görünüm 4 ile 10 gün arasında tamamen ortadan kalkar. İyileşme sürecinin tamamlanması ile kişi normal hayatına sorunsuz bir biçimde devam edebilmektedir. Bu dönemde yüzün hassas sabunlar ile yıkanması ve bebek sabunları ile duş almak tavsiye edilmektedir.

Ameliyatsız göz kapağı estetiğinin zahmetli bir işlem olarak görülmemesi gerekmektedir. 30 gün sonra yapılacak kontrolde gerektiği durumlarda bir uygulama daha öngörülebilir ama işlemlerde herhangi bir kesi ya da kalıcı iz kalması mümkün değildir.

Epidermis adı verilen cildin en üst tabakası plasma enerjisi ile buharlaşır. Üst göz kapağında yaşın ilerlemesi ve genetik faktörler sebebi ile kötü bir görüntü meydana gelir. Bunlar cilt fazlalığı ve torbalanma şeklinde baş gösterebilir.

Klasik yöntemde amaç cerrahi bakımdan fazla olan cildin çıkarılmasıdır. Bundan sonra ise göz kapağı kası ve fıtık halini almış yağ birikintileri onarılır. Üst göz kapağı blefaroplasti işlemi lokal anestezi altında yapılmaktadır. Daha detaylı bilgi için ana sayfamıza bakabilirsiniz.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiğinin Avantajları

  • Cerrahi bir işlem değildir ve iz kalmaz.
  • Gerektiğin fazla cilt çıkarılamaz ya da abartılı bir uygulama gerçekleştirilmez.
  • Ektorpion ya da entropion gibi komplikasyonları yoktur.
  • Doğal olmayan bir görüntü oluşturmaz.
  • Pansuman gerektirmez.
  • Gözlerin kapatılması gerekmez.
  • Uyuşturucu kremlerle dahi gerçekleştirilebilir.
  • Anestezi almak ve anestezik ilaçlarla uğraşmak gerekmez.
  • Uygulama alanındaki cildin gençleşmesini sağlar.
  • Tekrarı mümkündür.